12 zručností pre úspešné dieťa

Autor: Michal Latta | 29.6.2011 o 10:34 | Karma článku: 13,07 | Prečítané:  3949x

12 hlavných zručností ktoré by sme v našich deťoch mali rozvíjať už od útleho veku. Nedávno som si vypočul úvahu na tému výchovy detí ktorá ma zaujala. Väčšina sa vieme zhodnúť na budúcnosti, ktorú chceme pre naše deti zabezpečiť. Chceme aby naše deti boli v živote úspešné, mali priateľov, vzdelanie, prácu ktorá im zabezpečí slušný život, dobrú rodinu. Čo je potrebné urobiť preto aby naše deti mali šancu na úspech?

3dodliatky.sk3dodliatky.skweb

Som zástancom názoru, že deťom je potrebné sa venovať. S malým synom si denne spievame pesničky, čítame rozprávky, naťahujeme sa, hráme sa a s manželkou vymýšľame aktivity, ktoré by sme mohli všetci traja spoločne absolvovať. Žiadne šetrenie peňazí ani síl rodičov. Naposledy sme si urobili 3d odliatky nožičiek. Rozvíja to kreativitu a starí rodičia sa nečakanému darčeku veľmi potešili. Viem si živo predstaviť, že aj staršie než ročné deti by sa pritom vedeli skvele zabaviť, bola to zábava aj pre nás.  Tu je výsledok. 3D odliatky sme si patinovali zlatou farbou.

 

3d_odliatky.JPG

Kreativita je prvou z 12 zručností. Ďalšie zručnosti, ktoré by sme mali v deťoch rozvíjať sú tieto:

Klásť otázky, byť zvedavý. Schopnosť vidieť riešenia a vedieť požiadať o pomoc. Šetriť si peniažky, učiť sa z chýb a omylov, ďalej obchodné zručnosti, učiť deti nikdy sa nevzdávať. Vystupovať na verejnosti, chcieť zarábať, viesť ľudí a učiť sa riešiť problémy.

Úvaha ktorú v tomto článku rozvíjam samozrejme nepredstavuje moje osobné skúsenosti. Tie budem môcť napísať až o 20 rokov. Je to len jedna z mnohých teórií, ktoré hovoria o tom ako vychovať úspešné dieťa. Ja len prirodzene ako každý rodič hľadám, študujem a rozmýšľam ako to urobiť aby moje dieťa malo šancu na ešte lepší život než máme my, jeho rodičia.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

NDS priklepla Doprastavu zákazku bez súťaže, postaví privádzač do Žiliny

Združenie k výstavbe úseku diaľnice D1 Hričovské Podhradie - Lietavská Lúčka za 427,2 milióna eur si pribalí aj zákazku za 23,5 milióna.

EKONOMIKA

Firmy nutne potrebujú ľudí, z Ukrajiny im ich vláda dovoliť nechce

Richter hovoril o možnosti vpustiť na náš pracovný trh ľudí z tretích krajín.

EKONOMIKA

Právnici, ktorí radili pri predaji Eurovey a príchode Číňanov

Právnické firmy ukázali top obchody, pri ktorých radili.


Už ste čítali?