Máj vo Volksgarten

Autor: Michal Latta | 18.5.2012 o 10:58 | Karma článku: 7,48 | Prečítané:  1375x

Pokiaľ hľadáte pokojné miesto kde by ste mohli v nedeľu len tak vylihovať a nič nerobiť, určite sa vyberte do Viedne. V ľudovej záhrade (Volksgarten), ktorá bola otvorená pred takmer 200 rokmi na mieste hradnej bašty, ktorú zničila Napoleonova armáda nájdete park, ktorý sa stane vašim obľúbeným. Pohodlné stoličky miestnej kaviarne, chládok v tieni stromov, množstvo kvetov a starostlivo zastrihané trávnaté plochy kde môžete len tak poležať na deke a čítať knihu lákajú veľa ľudí. Určite si tu nájdete svoje miestečko. Volksgarten je ten typ parku, ktorý návštevníkom poskytuje pocit čistoty, pokoja a bezpečnosti.

VolksgartenVolksgartenMichal Latta

V strede záhrady postojíte pri majestátnom Theseusovom chráme z rokov 1819-1823.

theseus_temple.JPG

Je to budova, ktorá bola postavená aby sa stala sídlom pre jedno jediné dielo súčasného umenia doby z pred 200 rokov, sochy z bieleho mramoru Antonia Canovy- Theseus zabíja Kentaura. Socha je dnes umiestnená v Kunsthistorisches Museum a v Theseusovom chráme nájdete 3D odliatok 2000 rokov starého olivového stromu, ktorý je stále živý a rastie v meste Basilicata na juhu Talianska.

theseus_temple2.JPG

V tieni rozkvitnutých gaštanov môžete posedieť alebo poležať na lavičke.

gastan.JPG

Pri prechádzke narazíte na pamätník, ktorému tróni socha cisárovnej Alžbety. Socha cisárovnej je vyrobená z jedného bloku mramoru a váži 8 ton. Na slávnostnom odhalení sochy sa zúčastnil 4.7.1907 aj náš cisár František Jozef I.

socha.JPG

Budova v pozadí sochy je Burgtheater.

Burgtheater.JPG

Fontány doplňujú príjemné prostredie Volksgarten.

fontana.JPG

V týchto dňoch vo fontáne môžete s deťmi pozorovať kačice s neposednými mladými káčatkami.

kacice.JPG

Ponad koruny stromov, hneď oproti Burgtheater vyčnievajú veže známeho Rathausu.

Rathaus.JPG

Vedľa sa nachádza budova parlamentu, ktorú cez stromy takmer nevidíte a smerom k Hofburgu uvidíte vežu Naturhistorisches Museum (prírodovedné múzeum).

Naturhistorisches_Museum.JPG

Hofburg je pôvodná cisárska rezidencia vo Viedni. Konkrétne v tejto časti Neue Burg nájdete Ephesos Museum s exponátmi z antického mesta Efes, múzeum historických hudobných nástrojov a múzeum kde sú stovky habsburských zbraní a brnení.  To posledné múzeum vás uchváti. Vstup je na spoločnú vstupenku a bude vám trvať 3-4 hodiny ho prejsť.

Neue_Hofburg.JPG

Máj vo Volskgarten nepatrí ružovým záhonom, kôli ktorým je záhrada vyhľadávaná, ale tulipánom.

tulips.JPG

Všetci návštevníci si ich musia odfotiť.

white_tulips.JPG

Keď máte chuť, môžete si posedieť pri šálke kávy alebo džúsu. Ak si objednáte niečo pod zub, spoločnosť vám budú robiť nebojácne vrabce.

vtak.JPG

Príjemné miesto, čo poviete?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Nekradnite, Boh vás vidí. Ako vyzerali prvé zájazdy po Nežnej revolúcii

Cestovali s paštétami a termoskami a hodiny v autobusoch prespievali. Keď Taliani videli československý autobus, zamykali záchody.

PRIMÁR

Víkendové dospávanie môže ovplyvniť dĺžku života

Žijú dlhšie víkendoví dospávači, alebo ľudia s pravidelným spánkom?


Už ste čítali?